Kolokacja dla firm

Kolokacja jest doskonałym rozwiązaniem jeśli chodzi o firmy posiadające ogromne bazy danych. W serwerowniach można przechowywać potężne zbiorowiska danych liczone w terabajtach. Oczywiście potrzebne do tego wszystkiego są odpowiednie urządzenia (dyski), których jedną z funkcji jest gromadzenie i magazynowanie danych.

dysk

Ważne dla serwerowni, żeby dysponowała dyskami o ogromnych możliwościach technicznych. Najlepsze i najczęściej używane są dyski SCSI o zwiększonym transferze oraz pojemności danych. Jeśli chodzi o transfer, to dla firm taką wytyczną na dyski powinna być szybkość odczytu i zapisu danych na serwerze. Żadna firma nie będzie chciała przecież wykupić miejsca w serwerowni, w której dyski się zapychają, a obsługa nie nadąża z ich „przepychaniem”.

Firmy prężnie rozwijające się, na terenie nie tylko Polski ale również zagranicy, podczas wyboru hotelingu powinny wypytać usługodawcy jakimi urządzeniami dysponuje jego serwerownia. Zazwyczaj takie nformacje znaleźć można na stronach realizatorów usługi. Podają oni zazwyczaj: szybkość łącza (np. 1  Gb/s), rodzaj oraz markę sprzętu jaki oferują klientowi w zależności od wymagań, rodzaje zabezpieczeń, dodatkowe usługi itp. W każdym z wariantów technicznych serwerowni komercyjny klient ma okazję dołożenia czegoś od siebie. Może dopłacić odpowiednią kwotę do świadczonych mu usług, by zyskać dodatkowe urządzenia bądź transfer, które pozwolą na jeszcze lepsze funkcjonowanie oddanego do przechowania serwera. Oczywiście w przypadku, gdyby firma zdecydowała się przenieść Swój serwer do innego usługodawcy, to zabiera ze sobą wszystkie dokupione elementy serwerowni.

Tak więc firmy decydujące się na kolokację zazwyczaj zyskują na tym niż tracą. Nie muszą bowiem przejmować się tym co dzieje się z ich serwerem, gdyż powieżyli go w odpowiedzialne ręce osoby świadczącej usługę hotelingu. Tam ich serwer nie dość, że jest bezpieczny, to ciągle monitorowany, a na to większość firm nie ma czasu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *